ГО ПОКОРИ ИНСТАГРАМ: Незаборавен танц на познат италијански бизнисмен!

Италијанскиот бизнисмен Џанлука Вачи и неговата сопруга, манекенката Џорџа Габриеле, знаат како да се забавуваат на одмор.

img

Нивните видео записи од одмор, воодушевија милиони луѓе.

Џанлука (48), секојдневно споделува видеа и фотографии на Инстаграм со своите 1,5 милиони следбеници, а едно од последните на кое танцува со сопругата на песната од Питбул „Sube Las Manos Pa Arriba“, прегледано е повеќе од 3,5 милиони пати.

Двојката во видеото прикажа неверојатни движења и корегорафија со која ги импресионираше луѓето.

Овој Италијанец не е само интернет сензација, туку е и успешен деловен човек кој води компанија за производство на камп приколки.

 

Sundaydance @jogiorgiajo #gvlifestyle #sundaydance

A video posted by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on Jul 31, 2016 at 6:31am PDT

Facebook impact:

Објавено недела, 31 јули 2016 10:03:00
Напишано од Ирина