Домаќинките „полудеа“ по оваа торта- Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, а особено во период како овој, новогодишниот, потребно е нешто што е брзо, ефтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути. 

img

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

10 крем бананчиња

1/2 кг ресани

1/2 кг хопла

Ресаните и крем бананчињата се сецкаат.

Хоплата се мати и кога ќе се згусни, поголемиот дел се меша со бананчињата и ресаните.

Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата.

Па така, имате вкусен десерт за пет минути. Нема да зажалите! 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 22 декември 2017 03:38:00
Напишано од Виолета


Последни вести