Стави шпагети во модли за мафини, еве што излезе

Сакате да ги изненадите гостите и домашните со нешто уникатно, еве ви идеја. Потребни ви се шпагети, мелено месо, малку маслинов зејтин, пармезан и пасиран домат.  

img

Традиционалните шпагети со мелено месо лесно можете да ги претворите во интересен и необичен деликатес кој гостите ќе може да го јадат по пат, од нога.

Деталите се во приложеното видео:

  

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 05 јануари 2018 05:04:00
Напишано од Виолета


Последни вести