Тесто за пица со само три состојки

Се што ви треба за подготовка на ова тесто е јогурт, лажичка прашок за печиво и 1, 5 филџан брашно.

img

Едноставно, измешајте ги состојките и замесете тесто. Ако е потребно, додадете уште брашно, за тестото да не ви се лепи под рацете.

Уште една добра работа е што ова тесто немора да стои, туку веднаш можете да го растегнете, да го филувате по желба и да ја направите највкусната пица.

Facebook impact:

Објавено петок, 01 септември 2017 08:42:00
Напишано од емилија