Вкусни пржени лепчиња: Пробајте ги уште денес

Малку поинаков начин за приготвување на пржени лепчиња. Ова е доста калорично но премногу вкусно јадење.

img

Потребни состојки:

500 г тост леб

250 г шунка

250 г гауда кашкавал

100 мл кечап

3 јајца

50 мл млеко

Постапка:

Тостот премачкајте го со кечап и врз него наредете кашкавал и шунка.

Преклопете па натопете во јајца кои сте ги изматиле со млеко.

Добро притиснете во тава на масло додека да зарумени од двете страни.

Уживајте!

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 14 март 2018 04:52:00
Напишано од емилија


Последни вести