БИДИ ВО ТРЕНД: ОВИЕ 5 ФРИЗУРИ ЌЕ БИДАТ ХИТ ВО 2018 ГОДИНА

Ако сакате да го смените вашиот изглед и фризура, а не знаете што да направите со вашата коса, можеби ќе ве инспирираат трендовите за 2018-та година.

img

Клејтон Хокинс, фризерка која има соработувано со голем број познати дами меѓу кои се актерките Елизабет Олсен и Дакота Џонсон, даде 5 трендови кои ќе ја одбележат 2018-та година.

Кадрава коса

„Флеш денс“ се врати, но овој пат во уште погламурозено издание. Ако веќе природно имате кадрава коса, немој да бегате од тоа да ја носите токму таква каква што е – природна. Тоа е секогаш во мода.

Целосно рамна коса

„Ако ја сакате својата долга и рамна коса, тогаш одржувајте ја здрава, не заборавајте да ја негувате. Слободно користете и спреј за коса. Ќе добиете совршено испеглана коса.“

Машни

„Машните повеќе не се наменети само за девојчињата. Експериментирањето со таквите работи, како што се вештачка кожа, можат да направат досадно репле, но исто така може да направат прекрасна фризура за прошетка низ црвениот тепих. За тоа е потребно малку труд.“

Волуменот е повторно актуелен

„2018-та година фризурите со волумен ќе изгледаат погенијално од претходно. “

Шишки

„Ако веќе долго време се прашувате: Дали треба да направам шишки? Тогаш 2018-та година е конечно време во кое одговорот мора да ви биде: ДА!“

 

Тагови:

ТРЕНД ФРИЗУРИ

Facebook impact:

Објавено среда, 14 март 2018 04:36:00
Напишано од емилија


Последни вести