Летни комбинации за плус 30 степени

Пола лето помина, но пред нас е цел август и уште многу шанси за носење прекрасни летни комбинации за плус 30 Целзиусови степени. На „Пинтерест“ беа објавени неколку инспиративни комбинации на популарните блогерки кои пишуваат за мода.

img

Најдобар избор за жешкото време е лелеава облека во која нема да се препотувате и многу важно, во неа ќе се чувстувате удобно. Наме посебно правило, може да изгледате „кул“ дури и во најобичната бела маица комбинирана со кратки тексас-бермуди.

Трендот со голи раменици трае веќе неколку сезони по ред, а ова лето како посебен тренд се наметнуваат фустаните на преклоп.

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 23 август 2017 05:01:00
Напишано од емилија