Омилената фризура од 90-те години повторно се враќа во мода

Русата коса со темен израсток, која беше модерна кон крајот на деведесетите години, повторно ќе биде хит оваа пролет.

img

Во текот на претходните сезони во светот на фризурите беа актуелни различни балајаж техники, а потоа и нијанси на сина боја – од студени тонови до медови нијанси.

Судејќи според најновите фотографии на познатите светски ѕвезди, оваа година ќе биде актуелна „запуштена русокоса“, позната техника на бојадисување на косата која ги одбележа 90-те години.

Иако, всушност целта не е косата да изгледа лошо и запуштено, сепак оваа фризура се однесува на топла златесто-сина боја на косата која е освежена со темен израсток.

Овој контраст на бои изгледа навистина интересно, а за ваква фризура се одлучиле многу убавици, меѓу кои Селена Гомез, Лили Колинс, Џенифер Анистон и Хајли Болдвин.

За да има ефект и убав изглед оваа фризура, услов е косата да биде целосно здрава и негувана.

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 02 март 2018 01:54:00
Напишано од емилија


Последни вести