Познат српски актер се повлекува од глумата поради болест

Српскиот актер Драган Јовановиќ кој се прослави со бројни улоги во играни филмови и тв серии се повлекува од глумата 

img

Актерот вели дека се одлучил на ваков чекор поради болест, а паузата може да трае и неколку години.

-Вистина е дека се повлекувам од сцената на одредено време. Последните години трпам големи болки во грбот предизвикани од дискус хернија. После секоја одиграна претстава се чувствувам многу лоши, ми требаат неколку дена за да се опоравам. Се повлекувам кон крајот на сезоната во јуни-јули. Не знам колку ќе трае паузата, можеби една, може две-три години, вели Јовановиќ за „Глорија“.

Драган е активен актер веќе 30 години, првата улога ја имал во 1988 година. 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено понеделник, 05 март 2018 12:56:00
Напишано од Виолета


Последни вести