Роналдо во живо на фановите им го соопшти името на ќерката

Кристијано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете.

img

Неговата девојка Георгина Родригез која е во осмиот месец во бременоста и нејзиното момче Роналдо го објавија и името на нивната ќерка.

Имено Алана Мартина е името кое го предложиле двајцата откако Роналдо сакал неговата ќерка да се вика Алана, додека Георгина го предложила името Мартина.

Инаку португалскиот репрезентативец веќе  го има синот Кристијано Јуниор од сурогат мајка, а ова лето ги доби и близнаците Ева и Матеа исто така од сурогат мајка.

Facebook impact:

Објавено понеделник, 30 октомври 2017 08:44:00
Напишано од Виолета