Домашен лек за кандида

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен. 

img

1 шолја јогурт

2 чешни лук

1 морков

малку корен од ѓумбир

1/2 лажички цимет

Изрендајте ги морковот и ѓумбирот, истолчете го лукот, па се ставете во јогуртот. Ставете го и циметот и оставете два часа да отстои.

Испијте го јогуртот, а состојките изедете ги пред ручек.

Користете го овој коктел барем една недела. 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено вторник, 23 јануари 2018 05:49:00
Напишано од Виолета