Изгубете го вишокот килограми со индиска диета

Во индиската кујна најзастапени продукти се оризот, варениот зеленчук, јаткасти плодови, црн чај со додатоци како млеко, цимет и кари. Оваа диета се базира само на овие намирници. Оризот во индиската култура се јаде со малку кари и цимет и понекогаш станува збор за интегрален ориз.

img

Во прилог Ви ја откриваме оваа популарна диета со која за седум денови ќе ги имате првите резултати. 

Прв ден

Доручек: Салата со краставица и зелен зеленчук по избор, шоља црн чај

Ручек: Варен комир, спанаќ, една чаша млеко

Вечера: Салата со јаболка, морков и лажица мед

Втор ден

Доручек: Три варени јајца, 200 милилитри млеко

Ручак: Варен грав или леќа, една шоља црн чај

Вечера: Пет лажици варен ориз

Трет ден

Доручек: Два портокали, 10 бадеми

Ручек: Шест лажици ориз, целер, шоља црн чај

Вечера: Супа од ориз, млечен намаз без масти

Четврт ден

Доручек: Банана, една чаша млеко без маснотии

Ручек: Пет лажици варен ориз, динстан зеленчук (сè освен компир)

Вечера: Шоља црн чај, варен зеленчук по избор

Петти ден

Доручек: Салата со домати и пиперки со малку маслиново масло

Ручек: Седум лажици варен ориз, спанаќ, 200 милилитри млеко, маслиново масло

Вечер: Банана и грејпфрут

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 07 март 2018 05:38:00
Напишано од емилија


Последни вести