Илчо Захариев од ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Штип

img

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип Илчо Захариев прогласи победа на изборите.

„Штипјани покажаа демократски капацитет и политичка зрелост“, рече Захариев.

Тој додаде дека уште од утре ќе започнат со реализација на проектите што им ги ветиле на граѓаните.

Макфакс

Facebook impact:

Објавено недела, 24 март 2013 10:54:00
Напишано од Сандра


Последни вести