Детали за убиството во Кочани: Жртвите најверојатно биле во љубовна врска

Две безживотни тела вчера биле пронајдени во приземје од куќа во Кочани. Телата ги пронашол С.М, (28) потстанар во куќата.

img

Според првичните информации се работи за машко и женско лице кои се пронајдени мртви. Се работи за машко лице со иницијали С.Г. 42- годишен од Скопје и женско лице со иницијали Ј.П., 25- годишна од Пробиштип, која исто така бил апотстанар во куќата.

Двете тела се најдени во лежечка состојба со прострелни рани во главата. Истрагата е во тек, а телата се предадени на обдукција.

-Според првичните сознанија и кажувањата на соседите се работи за љубовна врска мегу починатите, пренесува Пресс 24.

Facebook impact:

Објавено сабота, 29 јули 2017 04:18:00
Напишано од емилија