Љубоморниот сопруг ја нападнал додека спиела

Скопјанката А.Д. (37) синоќа во полициска станица го пријавиле својот сопруг кој физички ја нападнал.

img

Како што информираат од полицијата таа пријавила дека додека спиела во семејниот дом, нејзиниот сопруг А.Д.(41), обвинувајќи ја за наводна љубовна врска се нафрлил врз неа удирајќи ја со тупаници по главата и телото.

-Откако пријавителката успеала да се ослободи од сопругот си заминала кај нејзините родители, а потоа и пријавила во полиција. Бидејќи оштетената не се чувствувала добро побарала лекарска помош во Градската општа болница „8 Септември“. Пријавителката посочила дека сопругот и претходно ја малтретирал, но дека истата досега не го пријавувала, информираат од МВР.

 

Facebook impact:

Објавено вторник, 14 ноември 2017 01:37:00
Напишано од емилија