Маж пронајден онесвестен кај Олимписки базен

Шеесет и шест годишниот В.А. од Кавадарци вчера околу 11:40 часот бил пронајден во безсознание во близина на Олимпискиот базен во Скопје.

img

Мажот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

По неуспешните обиди за реанимација, во 12.30 часот од страна на лекар била констатирана смрт.

Телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено четврток, 15 февруари 2018 11:18:00
Напишано од емилија