Мислел дека е вино, па го испил – Гостиварец се бори за живот

Гостиварец итно бил пренесен на Ургентното одделение откако се отрул со непозната течност, јавуваат од полиција.

img

Педесет и девет годишниот гостиварец Џ.К. испил, односно се затрул со непозната течност ставена во шише за вино.

На Џ.К. му била укажана лекарска помош, а поради сериозно нарушената здравствена состојба бил префрлен во Ургентен центар Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 13 октомври 2017 03:12:00
Напишано од емилија