Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

img

По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи во Велес

Полицијата ги презема потребните мерки за расчистување на случајот и утврдување на идентитетот на жената.

Facebook impact:

Објавено петок, 13 октомври 2017 01:52:00
Напишано од емилија