Нападната 22-годишна скопјанка кај ТЦ Рамстор

Со клоци и тупаници вчера во близина на ТЦ Рамстор била нападната 22-годишна скопјанка, од маж од Турција.

img

Како што информира МВР, Ч.М пријавила дека на истиот ден околу 16 часот на бул.„Кирил и Методиј“ била физички нападната од страна на Е.С. од Р.Турција, кој ја повлекол за коса и откако ја бутнал на земја ја удирал со клоци во пределот на лицето и телото.

Причина за физичкиот напад била претходна расправија со негов пријател.

МВР работи на целосно расчистување на случајот.

Facebook impact:

Објавено вторник, 14 ноември 2017 02:29:00
Напишано од емилија