Прободено младо момче

Во 20 часот синоќа во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болица „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека од страна на Итна медицинска помош бил донесен кај нив 19-годишниот М.Ј. од селото Црешево, скопско.

img

Лицето било прободено со остар предмет во левата потколеница.

Во  разговор со полициски службеници, М.Ј. изјавил дека бил физички нападнат од неколку непознати лица. Откако напаѓачите се оддалечиле во непознат правец, забележал дека бил прободен во пределот на ногата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Facebook impact:

Објавено петок, 10 ноември 2017 02:24:00
Напишано од емилија