Со автоматска пушка изрешетани две лица во Кочани

Вчера во 18:50 во Полициската станица во Кочани, С.М. (28) од с.Теранци, кој привремено живее во Кочани во куќа сопственост на С.В., пријавил дека непосредно пред јавувањето во куќата ги пронашол безживотните тела на С.Г. (42) од Скопје и Ј.П. (25) од Пробиштип, која, исто така, живеела како потстанар во куќата.

img

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС Кочани. Од страна на лекар од Медицински центар Штип биле забележани прострелни рани во пределот на главите на телата на починатите.

Покрај телата била пронајдена автоматска пушка марка “Црвена Застава“ и неколку чаури од куршуми, кои заедно со другите пронајдени предмети, се подигнати и ќе бидат доставени за вештачење.

По наредба на Јавен обвинител, телата се пренесени во Медицински центар Кочани каде ќе биде извршена обдукција.

Facebook impact:

Објавено сабота, 29 јули 2017 01:25:00
Напишано од емилија