Тинејџер силувал деветгодишно дете

Надворешната канцеларија  за криминалистички работи Радовиш поднесе известување против 15-годишен малолетник од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично “полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

img

Пријавеното дете во периодот од август до декември 2016 година, во с.Ораовица-Радовиш, во куќата на неговиот дедо во повеќе наврати извршил полово дејствие над деветгодишно дете од истото село.

Facebook impact:

Објавено вторник, 18 јули 2017 02:11:00
Напишано од емилија