Денес свежо, но што не очекува од утре?

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР.

img

Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Вторник се очекуваат температури до 35 степени, среда до 36, четврток и петок до 37, додека во сабота до 38 степени.

Facebook impact:

Објавено недела, 13 август 2017 02:04:00
Напишано од Емилија