ДУИ денес ќе решава за коалицијата со ВМРО ДПМНЕ

 

Раководството на ДУИ денеска во Мала Речица ќе расправа со какви позиции ќе настапи пред преговорите на партискиот лидер Али Ахмети, со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за идна владина коалиција.

 

img

 

Според неофицијални информации, партијата ќе ги анализира сите опции, од тоа дали да одат во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ или со СДСМ, но и можноста да предложат техничка влада или пак да станат опозиција.

Ќе се анализираат и последиците што би ги претрпела партијата во зависност од одлуката што ќе ја донесат.

 

Facebook impact:

Објавено четврток, 12 јануари 2017 11:37:00
Напишано од Емилија