Нов земјотрес во Македонија

Земјотрес со слаб интензитет е почувствуван попладнево во Македонија. Потресот бил со епицентар на 13 километри од Гостивар, со магнитуда од 2,1 степени по Рихтер.

img

Инаку, во неделата во 04 часот и 08 минути утрото земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер го стресе Скопје.

Со оглед на тоа дека потресот е слаб, нема простор за паника.

Facebook impact:

Објавено петок, 19 мај 2017 05:43:00
Напишано од sasho