Полицијата го приведе третиот напаѓач на малолетникот на Рекорд

Полицијата денеска го привела и третиот напаѓач на 17-годишниот З.Т., кој на автобуската постојка „Рекорд“ во центарот на Скопје  во четвртокот беше прободен во стомакот.  

img

Министерството за внатрешни работи вечерва соопшти дека во врска со нападот на 1 март е приведен 15-годишниот Б.Н. од Скопје.

- Б.Н заедно со Р.А. (18) од Скопје и К.Т. (18) од скопското село Љубин физички го нападнале З.Т. и му нанеле убодна рана со тврд предмет во пределот на стомакот. Б.Н. е задржан во полициска станица за понатамошна постапка, соопшти МВР.  

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 07 март 2018 08:47:00
Напишано од Виолета