Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.

img

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

 

Facebook impact:

Објавено среда, 14 февруари 2018 06:53:00
Напишано од емилија