Страшна сообраќајка на Плетвар

Тешка сообраќајна несреќа доцна попладнево се случила на превојот Плетвар пред Прилеп.

img

Како што јавуваат очевидци, ударот бил навистина силен и предизвикал огромна штета на возилата.

Се уште не можеме да добиеме информации во каква состојба се учесниците во сообраќајката.

Додека се чека полицискиот увид, сообраќајот на Плетвар е во прекин.

 

Facebook impact:

Објавено вторник, 19 септември 2017 07:31:00
Напишано од емилија