Голманот на Вардар повикан на допинг контрола откако правеше чуда на голот!

Човекот кој го одбележа мечот е голманот Филип Гачевски.

img

27-годишниот чувар на мрежата  едноставно правеше чуда на голот и ги доведе до лудило скапите ѕвезди на Фенер, па по завршувањето на мечот одговорните лица на УЕФА го повикаа на допинг-контрола, објави спортскиот портал Гол.мк.

Вардарци веднаш по завршувањето на мечот се упатија кон аеродромот во Истанбул од каде со чартер лет ќе „летнат“ за нашиот главен град.

 

Facebook impact:

Објавено петок, 25 август 2017 08:21:00
Напишано од емилија