Познатиот бразилски фудбалер - вака ги „поздрави“ навивачите на Фенер!

Фелипе Мело, поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер, Фиорентина и Галатасарај твитна на својот официјален „Твитер“ профил со поддршка и импресионираност од победата на Вардар во двомечот со Фенербахче.

img

Мело изминативе години ги бранеше боите на Галатасарај, еден од најлутите ривали на Фенербахче во Турција, па можеби и од тука да доаѓа неговата реакција во стил на тролање на гигантот од Истанбул.

Facebook impact:

Објавено петок, 25 август 2017 08:30:00
Напишано од емилија


Последни вести