Сакам да им се заблагодарам на тренерот и на управата

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев, пред една седмица го продолжи договорот со тимот на Џенова на уште една година.

img

-Сакам да им се заблагодарам на тренерот и на управата. Се надевам дека ќе одиграме одлична сезона како што игравме на почетокот на минатата сезона. Но, подоцна застанавме. Оваа година ќе се забавуваме и ќе доживееме многу сатисфакции, изјави Пандев.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено понеделник, 17 јули 2017 03:27:00
Напишано од емилија


Последни вести