Во Скопје ќе гостуваат екипи вредни 7,27 милијарди долари

Освојувачот на Лига Европа, Манчестер Јунајтед по пет се врати на врвот на листата најбогати клубови според бизнис магазинот „Форбс“.

img

Гледачите во Скопје на Суперкупот во август ќе имаат можност да гледаат дуел на две екипи кои заедно вредат 7,27 милијарди долари, односно Јунајтед е проценет на 3,69, додека европскиот шампион Реал Мадрид на 3,58 милијарди долари.

 

Меѓу нив на второто место се наоѓа Барселона со вредност од 3,64 милијарди долари.

Н алистата на „Форбс“ во ТОП 10 се и: Баерн Минхен, Манчестер Сити, Арсенал, Челзи, Ливерпул, Јувентус и Тотенхем.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 07 јуни 2017 03:31:00
Напишано од емилија


Последни вести