Урнебесно: Ибрахимовиќ и даде на Шведска ново име

Светското првенство ќе помине без Италија, бидејќи Швеѓаните направија првокласно изненадување елиминирајќи ги Азури во бараж (1:0 и 0:0).

img

Натпреварот на „Сан Сир“ го следел и најдобриот фдбалер во историјата на Шведска, Златана Ибрахимовиќ. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед одлучил да се збогува со репрезентацијата по Европското првенство во 2016 година, а тоа на многумина тешко им падна. Нема сомнеж дека Швеѓаните би дале сѐ повторно да го видат во дрес со државниот грб на Светското првенство во Русија.

Синоќа поддршката за својот тим ја дал објавувајќи фотографија со интересен опис.

-Ние сме Зведска - напишал Златан.

Facebook impact:

Објавено вторник, 14 ноември 2017 04:06:00
Напишано од Вероника


Последни вести