Инцидент во Лондон: Навивач сакал да го нападне Ноле! Погледнете што се случувало...

Еден навивач, се обидел да го прекине мечот од полуфиналето на завршниот турнир во Лондон измеѓу Новак Ѓоковиќ и Кеј Нишикори.

img

Инцидентот се случил за време на другиот гем од првиот сет, кога јапонецот се подготвувал да сервира.

Овој навивач се стрчал од трибините и тргнал кон тенисерите, но обезбедувањето веднаш реагирало.

Мечот бил прекинат на кратко, а потоа продолжил.

Се вчитува прикажувачот на видео...

Тагови:

Facebook impact:

Објавено понеделник, 21 ноември 2016 10:45:00
Напишано од Maja


Последни вести