Испив различни алкохоли и не можеа да ме станат до 5 часот наутро

Тенисерот Роџер Федерер откако ја освои осмата титула на Вимблдон по победата во финалето против Марин Чилиќ призна дека се разбудил со страшни болки во главата по прославата до раните утрински часови.

img

Главата ми ѕвони, не знам што направив минатата ноќ, испив премногу различни алкохолни пијалоци, изјави на денешната пресконференција швајцарецот.

Инаку Федерер заедно со своите пријатели титулата ја прославил во еден ноќен бар до 5 часот наутро.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено понеделник, 17 јули 2017 05:54:00
Напишано од емилија