Ветерот направи проблеми: Голиот задник на хостесата на видик

img

Додека му го даваше микрофонот на Себастијан Фетел, победникот на Големата награда на Унгарија, цел свет ја виде нејзината танга. Таа брзо побегна од победничката церемонија

Ветровито беше на култниот Хунгароринг, тоа не им сметаше на возачите, а ниту на навивачите кои беа пред подиумот каде што Себастијан Фетел и неговиот колега од Ферари Кими Раиконен се спремаа за интервју.

 

Фетел со победата во Унгарија го зголеми водството во вкупниот поредок.Славеше пред тимскиот колега Раиконен и Ботас од Мерцедес. Додека хостесата го даваше микрофонот, ветрот го крена нејзиниот фустан, па сите и ги видоа гаќичките.

Тоа секако не им избега на снимателите, а ниту на фоторепортерите на 11 трка од сезоната. Девојката избега од бината најбрзо што можеше, а не е единствена на која ветрот и правеше проблеми, на голема радост на машката публика.

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено вторник, 01 август 2017 03:12:00
Напишано од емилија