Манасков не е во состав, Миркуловски само на клупа и во записник

Македонската ракометна репрезентација денеска во Албервил го игра третото осминафинале по ред на Светските првенства.

 

img

Но, за разлика од претходните дуели во Мец Македонија ќе настапи без повредените Дејан Манасков (скинат мусклул) и Филип Миркуловски (повреда на мускул).

Манасков не е ниту во составот и на негово место е Ристо Арнаудовски, додека Миркуловски ќе биде на клупата и во записникот но нема да игра бидејќи и за време на загревањето седеше на клупата.

Facebook impact:

Објавено сабота, 21 јануари 2017 04:40:00
Напишано од elenaM


Последни вести