Дали Мундијалот е завршен за Манасков?

Ако повредата на Филип Миркуловски не е од потежок карактер, па средниот бек ќе може да игра на утрешниот натпревар, негативни вести доаѓаат кога е во прашање повредата на Манасков, објави спортскиот портал ЕКИПА.

 

img

-Според последните информации Манасков има скинат мискул, па најверојатно го очекува подолга пауза. Сепак, се очекува и официјалната информација од нашиот стручен штаб за време на вечерашниот тренинг на тимот кој е закажан во Албервил .

Facebook impact:

Објавено петок, 20 јануари 2017 04:36:00
Напишано од elenaM


Последни вести