Гори и родното место на Циндриќ: Ракометарот пречекан како вистински херој

Откако минатата недела ракометарите на Вардар ја освоија европската титула, тие беа спектаткуларно пречекани во Скопје на аеродромот „Александар Велики“, поминувајќи низ Порта Македонија, завршувајќи на плоштадот Македонија одпоздравени од илјадниците фанови и љубители на ракометот.

 

img

Но освен во Скопје ракометарот на Варадар, Лука Цидриќ имаше и свој пречек во родниот хравтски град Огулин.

Циндриќ пристигна во петокот каде што и се обрати и на публиката велејќи дека срцето му е исполнето со гордост затоа што доаѓа од тој град.

Лука во полуфиналето го постигна победничкиот гол против Барселона, додека Чупиќ победничкиот гол во финалето против ПСЖ.

 

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено недела, 11 јуни 2017 11:47:00
Напишано од емилија