Лазаров најдобар стрелец во досегашниот дел од Мундијалот

Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометното Светско првенство во Франција.

 

img

Македонскиот капитен во досега одиграните 5 натпревари постигна 44 гола, со реализација од 65 проценти.

Во првата фаза од Мундијалот Лазаров забележа и 23 асистенции со кои се наоѓа меѓу најдобрите 10.

Facebook impact:

Објавено петок, 20 јануари 2017 05:28:00
Напишано од elenaM


Последни вести