Ракометната репрезентација на Македонија пристигнаа во Украина

Ракометната репрезентација на Македонија која денеска отпатува за Украина, слета на аеродромот во Суми.

img

Ракометарите веќе од денеска ќе се подготвува за квалификацискиот натпревар во својата група против селекцијата на Украина, а со тоа и ќе се борат за пласман за Европскто првенство следната година во Хрватска.

Натпреварот Украина и Македонија се игра утре од 18.00 часот.

Facebook impact:

Објавено среда, 14 јуни 2017 01:44:00
Напишано од емилија