Видео: Карабатиќ го нокаутира Блаж Јанц ,Душебаев тргна да се пресметува со него

ПСЖ синоќа успеа да ја добие ракометната војна со Кјелце и да оствари минимална победа од 29:30 во тензичниот натпревар кој се одигра во Полска, а најдобар доказ за тоа дека не се бираа средства за да се запре противникот на теренот е потегот кој го изведе Никола Карабатиќ.

img

Искусниот Французин е познат по својот бескомпромисен став и жестока дуел игра, но сепак вчера претера во една ситуација кога го удри Блаж Јанц во вратот.

Ваквиот потег на Карабатиќ експресно предизвика немир на теренот, а еден од оние кои ги загубија нервите беше Алекс Душебаев кој тргна физички да се пресметува со Французинот.

Facebook impact:

Објавено понеделник, 27 ноември 2017 06:38:00
Напишано од Вероника


Последни вести