МАСАКР: Единаесет луѓе се убиени, 47 повредени во најновиот напад на Исламска држава

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 47 лица се повредени во Багдад, по последниот напад на екстремистите на т.н. Исламска држава.

 

img

Нападот се случил во центарот на ирачката престолнина, кога експлодира автомобил бомба.

ИСИС ја презема одговорноста за овој напад.

 

Facebook impact:

Објавено вторник, 30 мај 2017 10:59:00
Напишано од емилија