Најмалку 5 лица загинаа во автобуска несреќа

Најмалку пет лица загинаа, а десетици други се повредени рано изутринава, кога ватобус излета од патот и падна во амбис во близна ан градот Синоп во северна Турција. 

img

Како што јави ТАСС, според првичните сознанија на полициската истрага, до несреќата дошло кога возачот изгубил контрола над автобусот во услови на снежни врнежи и голомразица на патот.

Засега нема повеќе детали за сериозноста на повредите на преживеаните патници.

Кон местото на несреќата се упатиле повеќе екипи на брзата помош и спасувачи тимови. 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено четврток, 29 декември 2016 09:02:00
Напишано од Елена