Нов терористички напад во Турција

Најмалку три лица се ранети попладнево при експлозија пред Судската палата во западниот турски град Измир.

img

Според засега непотврдени информации, експлозијата била предизвикана од автомобил-бомба.

Електронското издание на весникот „Милиет“, повикувајќи се на изјави на очевидци, јави дека пред Судот „гори автомобил“. 

Facebook impact:

Објавено четврток, 05 јануари 2017 03:56:00
Напишано од Виолета