Новата љубовница на Бил Клинтон објави книга: Бил спиеше со 2000 жени!

Наводната поранешна љубовничка на Бил Клинтон ни пружи сликовит опис одвнатре на врската меѓу неа и сопругот на моменталната кандидатка на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон.

img

Во книгата може да се најдат „сочни“ детали, како она дека Бил е самопрогласен „зависник од секс“.

Новата книга е насловена „втората жена, Хилари“ и веднаш стана огромен хит. Авторката е Доли Кајл, поранешна адвокатка од Далас и тврди дека таа и Бил се во афера што трае со децении и покрај браковите и политиките на прагот на Белата Куќа кога станала политичка одговорност.

Сега, Кајл „се олеснува“ кажувајќи ги сите детали во контроверзната книга.

Според Кајл, поранешниот претседател и кажал дека имал секс со околу 2000 жени, и дека тој и Хилари морале да зачнат дете за да „изгледаат како нормален пар“.

Кајл тврди дека почнала врска со Бил Клинтон по завршување на средното образование,а нивната тајна врска продолжила и по селењето на Бил во Белата Куќа.

Facebook impact:

Објавено четврток, 30 јуни 2016 11:21:00
Напишано од Елена П