Расте бројот на повредени поради снегот

Тројца бугарски државјани се повредени во сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 12 часот на делницата од автопатот Ниш – Исток, јавуваат српските медиуми. 

img

-Нашата екипа згрижи петмина странци, од кои тројца имаат повреди, а сите де доста премрзнати. Тие се во нашата ургентна амбуланта, откако ќе се згрејат ќе извршиме и додатна дијагностика, но за сега се укажуѕва дека се работи за полесни повреду, вели Светлана Радивојевиќ од Итната помош.

Друго возило кое учествувало во несречата останало на местото на незгодта. Според неофицијални информации, станува збор за турско семејство со две деца, кое одбило помош и чека шлеп служба.

Клиничкиот центар во Ниш соопшти дека се згрижени 17 лица повредени во сообраќајката која утрово се случи на делницата Ниш- југ.

Од вкупниот број на повредени, 11 се возрасни, а 6 деца. Тројца пациенти се со потешки телесни повреди, а едно лице е пуштено на домашно лекување. 

Facebook impact:

Објавено петок, 06 јануари 2017 03:10:00
Напишано од виолета