Земјотрес го погоди нашиот јужен сосед

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер ја погоди Атина и централна Грција рано утринава. Нема податоци за штети.

img

Националната опсерваторија на Атина информира дека земјотресот се случил во 06 часот и 2 минути во Коринтскиот залив, на длабочина од пет километри.

Според Американската служба за геолошки истражувања, епицентарот бил на 79 километри северозападно од Атина.

Facebook impact:

Објавено недела, 31 декември 2017 10:28:00
Напишано од емилија