Земјотрес во Лариса

Во регионот Лариса, во централна Грција, денеска е регистриран слаб земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала.

img

Потресот е регистриран во областа Тирнавос нешто пред8 часот според локалното време, пренеле грчките медиуми.

Епицентарот на земјотресот бил на 25 километри северозпадно од Лариса, на длабочина од 5 километри, наведува агенцијата АНА 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 10 јануари 2018 02:44:00
Напишано од Виолета