Автомобил влета во топлпа луѓе на Тајмс Сквер

Најмалку 10 луѓе се повредени откако автомобил влета во маса луѓе на Тајмс Сквер во Њујорк, јавува Би-Би-Си.

img

Според некои од западните медиуми, во инцидендот едно лице е загинато.

Њујоршката полиција ја блокираше целата област.

Засега нема информации дали станува збор за несреќен случај или пак терористички напад.

Facebook impact:

Објавено четврток, 18 мај 2017 06:53:00
Напишано од Виолета